Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Ел Класико отново ще вълнува футболния свят

В съботния ден, изпълнен с дербита из цяла Европа, един мач се откроява. Големият сблъсък между Реал Мадрид и Барселона отново ще прикове вниманието на десетки милиони, които чакат с нетърпение първото издание на Ел Класико за сезона. Двубоят на "Сантиаго Бернабеу" идва веднага след паузата за националните отбори и със сигурност част от звездите няма да са в оптимално състояние след натрупаната умора от изиграните мачове и дългите пътувания.

За Лионел Меси обаче прекъсването беше добре дошло. Аржентинецът се възстанови от контузията си и вече направи няколко тренировки с отбора. Само Луис Енрике знае дали Лео ще започне от първата минута или ще се появи след почивката, но едно е сигурно - Меси е в групата на каталунците и е готов да играе. На линия е и Иван Ракитич.

В лагера на Реал голямата въпросителна беше свързана с Карим Бензема, но французинът също е здрав и не е изключено да попадне в титулярния състав. Много по-вероятно е обаче той да остане на пейката, а централен нападател да е Кристиано Роналдо. Кейлор Навас ще се завърне на вратата, след като пропусна два мача, а Серхио Рамос ще стисне зъби и ще играе в дербито въпреки проблемите с рамото си.

Наставникът на кралския клуб Рафаел Бенитес демонстрира увереност в навечерието на дългоочаквания дуел и заяви, че предвид домакинството е нормално Реал да е фаворит. Той обеща отборът му да играе офанзивно, без да се притеснява от съперника. В същото време колегата му Луис Енрике подчерта, че предстоящият мач няма да реши титлата, но въпреки това Барса ще се стреми единствено към трите точки.

След загубата от Севиля Барса влезе в серия от 4 поредни победи и оглави таблицата. Реал вървеше рамо до рамо с "блаугранас", но в последния си мач също преклони глава на "Рамон Санчес Писхуан".

Любопитен факт е, че през новия век Барселона играе много успешно на "Бернабеу" и има 8 победи - колкото и Реал. Последното издание на "Ел Класико" в столицата обаче завърши с успех на "белите" с 3:1.

Вероятни състави:
РЕАЛ МАДРИД (4-3-2-1): К. Навас; Данило, Варан, С. Рамос, Марсело; Модрич, Кроос, Иско; Хамес, Бейл; К. Роналдо
Старши треньор: Р. Бенитес
БАРСЕЛОНА (4-3-3): К. Браво; Д. Алвеш, Пике, Масчерано, Алба; Ракитич, Бускетс, Иниеста; Меси, Суарес Неймар
Старши треньор: Л. Енрике

СЪДИЯ: Давид Фернандес Борбалан
СТАДИОН: "Сантиаго Бернабеу"
НАЧАЛО: 19:15 часа