Реал Сосиедад подчини Севиля (видео)

Отборът на Реал Сосиедад надделя с 2:0 над Севиля в среща от 12-ия кръг на Ла Лига, предхождаща Ел Класико. Иманол Агирече (72) и Чаби Прието (77) вкараха за баските. Така новият наставник на "синьо-белите" Еусебио дебютира с победа.

В първите минути домакините овладяха центъра на терена и гостите от "Рамон Санчес Писхуан" трябваше да покриват пространства в задни позиции. В 12-ата минута тимът на Унай Емери успя да организира хубава атака, която завърши с топка в мрежата. Флагът за засада беше вдигнат, въпреки че такава нямаше.

Иманол Агирече имаше добра възможност пред себе си в 27-ата минута, а в 34-ата Херонимо Руи изби в корнер коварна топка. Секунди по-рано Иниго Мартинес стъпи върху крака на падналия Висенте Ибора, но това остана незабелязано от рефера Матеу Лаос. До края на полувремето "чури урдин" пропиляха две нелоши положения.

Когато всички мислеха, че срещата ще остане без гол и ще се запомни с добрите прояви на двамата вратари, дойдоха две фатални грешки на Гжегож Криховяк. В 72-ата минута Агирече се разписа след лошо изчистване при корнер. Пет минути по-късно Прието реализира за 2:0, след като Криховяк му подари топката в опит да върне към вратаря с глава.

Снимка: Twitter