Възходът на Урал след оставката на Гончаренко продължава (видео)

Отборът на Урал записа втора поредна победа и общо трета от началото на сезона. "Оранжевите" обърнаха с 3:1 бронзовия медалист от миналата година Краснодар и се отдалечиха от зоната на изпадащите. В същото време тимът на Олег Кононов регистрира второ поражение в рамките на няколко дни, след като в четвъртък допусна обрат и при гостуването си на Борусия (Дортмунд) в Лига Европа.

В средата на първото полувреме Одил Ахмедов откри резултата в полза на Краснодар, но не след дълго Вячеслав Подберьозкин изравни. В 69-ата минута чилиецът Жерсон Азеведо напредна през центъра и с мощен шут вкара втори гол за Урал, а пет минути по-късно централният защитник Пабло Фонтанело от фаул затвърди победата на тима от Екатеринбург.

Урал вече е в серия от 4 поредни мача без загуба след оставката на бившия старши треньор Виктор Гончаренко и се изкачи до 10-ото място в класирането с актив от 12 точки. Толкова има и Краснодар, който е на 9-а позиция заради по-добрата си голова разлика.

В следващия кръг Краснодар е домакин на Терек, а Урал ще гостува на Рубин.