Краснодар разсипа Динамо в дебюта на Погребняк (видео)

В мач от 8-ия кръг на руското първенство Краснодар разгроми с 4:0 гостуващия Динамо (Москва). Над всички на терена беше халфът на "биковете" Павел Мамаев, който отбеляза два гола и асистира за другите два. Дебют за Динамо направи Павел Погребняк, а в групата на Краснодар за първи път след продължително отъствие заради контузия попадна бившият левскар Жоао Жоазиньо.

Още в 10-ата минута Мамаев изведе Рикардо Лаборде и колумбиецът от около 20 метра откри резултата. В края на първото полувреме самият Мамаев удвои, възползвайки се от груба грешка в защитата на гостите. В 71-ата минута мощен далечен изстрел на Одил Ахмедов завари неподготвен вратаря Владимир Габулов, а Мамаев оформи крайното 4:0 в добавеното време след подаване на Фьодор Смилов.

"Вероятно никой футболист не иска такъв дебют. Въпреки всичко, имаше един период в мача, когато можехме да върнем интригата, но Роман Зобнин не успя да се разпише. Аз също пропуснах едно добро положение. Жалко за резултата, но ще тренираме сериозно и се надяваме на по-положителни резултати", каза Погребняк.

В класирането Динамо е на 7-о място с 12 точки след първата си загуба от 6 мача, а Краснодар вече е 5-и със същия актив, но по-добра голова разлика. В следващия кръг "биковете" гостуват на Урал, а Динамо приема Рубин.