Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Красив гол отдалечи Урал от дъното (видео)

В аутсайдерското дерби от 8-ия кръг на руската Премиер лига Урал победи с 1:0 като гост Уфа и се отлепи от дъното на класирането. Красиво попадение на Жерсон Азеведо в 11-ата минута донесе успеха на Урал, който вече в трети пореден мача след оставката на Виктор Гончаренко няма загуба. Уфа остана на предпоследното 15-о място с едва 5 точки. В слдващия кръг отборът на Игор Коливанов гостува на Терек, докато Урал приема Краснодар.

Срещата започна с домакински натиск, но без сериозни голови положения пред вратата на Урал. Гостите от Екатеринбург поведоха в 11-ата минута със зрелищно попадение на Азеведо. Чилиецът получи пас от Александър Ерохин и с мощен шут не остави шансове на Давид Юрченко. Александър Зинченко пропусна да изравни, а после нов шут на Азеведо едва не завърши с втори гол за Урал. В самия край на полувремето халфът на гостите за пореден път обстрелва Юрченко от далечна дистанция, но вратарят на Уфа внимаваше.

След почивката най-деен в състава на домакините беше новото попълнение Силвестър Игбун, който опита няколко далечни удара. В 68-ата минута нигериецът шутира опасно, но топката профуча покрай гредата. Футболистите на Урал заложиха на по-прибрана игра и удържаха преднината си, с което постигнаха втора победа за сезона.