Терек разгроми затъващия Уфа

Отборът на Терек постигна втората си победа през сезона и първа у дома в Премиер лигата. Тимът от Грозни разгроми с 4:1 Уфа на "Ахмат-Арена" и се изкачи на 8-о място във временното класиране, а четвъртата поредна загуба закотви новака Уфа на предпоследната 15-а позиция с едва 5 точки.

Терек поведе в 10-ата минута с гол на Жозе Маурисио от дузпа, отсъдена за нарушение на Иван Пауревич срещу самия него. Малко преди почивката бразилецът покачи на 2:0 след добро центриране на левия бек Фьодор Кудряшов. Силвестър Игбун върна един гол от дузпа в 69-ата минута, но до края на мача резервите Заур Садаев и Мачей Рибус направиха победата на Терек по-убедителна.

В следващия кръг съставът на Рашид Рахимов ще гостува на Краснодар, а на Уфа предстои визита на друг новак - Анжи.