Нюкасъл падна от Уотфорд у дома и е на дъното (видео)

Отборът на Нюкасъл Юнайтед продължи ужасяващия си старт на сезона и допусна поражение с 1:2 у дома срещу новака Уотфорд. На своя "Сейнт Джеймсис Парк" "свраките" на Стийв Макларън разочароваха повече от 47 хиляди свои фенове и още преди почивката допуснаха две попадения в своята врата, които през втората част не успяха да върнат. Одион Игало прониза на два пъти Тим Крул в 10-ата и 28-ата минута, за да даде аванс на "стършелите", който в крайна сметка се оказа победен. Тъмнокожият нападател продължава да е най-резултатният футболист на Уотфорд и вече има 20 гола в последните си 24 мача за шампионат. През второто полувреме Дарил Янмаат върна един гол за домакините, но това бе всичко, до което те се добраха в мача.

Само десет минути бяха изминали на терена в Северна Англия, когато Одион Игало прониза Тим Крул с удар в близкия ъгъл на вратаря. Малко преди да измине половин час игра Игало удвои аванса на Уотфорд, след като Трой Дийни свали топката в краката му. В 62-ата минута Дарил Янмаат отблизо върна един гол за домакините, но като цяло "свраките" не създадоха почти нищо интересно пред вратата на Аурелио Гомеш и заслужено не взеха нищо от този мач.

Поражението остави Нюкасъл на последното място в Премиър лийг с 2 точки, колкото има и другият тим на дъното и местен конкурент на "свраките" Съндърланд. Уотфорд пък се радва на отличен старт на сезона и днес записа втората си поредна победа в шампионата, с което се изкачи на деветото място в класирането. Момчетата на Кике Санчес Флорес имат само една загуба в шест мача от началото на сезона, а в последно време намериха и пътя към победите.