Ман Юнайтед на второ място с успех над "светците", Мартиал с нови два гола (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед се изкачи на второто място в класирането на Висшата лига и само на две точки зад градския конкурент и лидер Манчестър Сити. Възпитаниците на Луис ван Гаал регистрираха втора поредна победа, побеждавайки с 3:2 като гост Саутахамптън на неговия "Сейнт Мери". В герой за гостите отново се превърна младият нападател Антони Мартиал, който заби два гола в мрежата на Маартен Стекелнбург. Закупеният за 36+22 милиона паунда в последния ден на трансферния пазар нападател бе точен в 34-ата и 50-ата минута, за да оформи пълен обрат за "червените дяволи", след като Пеле бе дал аванс на домакините в 13-ата. Хуан Мата (68) и отново Пеле (86) отбелязаха останалите попадения в срещата.

Нападателят на домакините Грациано Пеле откри резултата в 13-ата минута на срещата. Италианският национал прониза Давид де Хеа отблизо, след като испанският вратар с мъка бе спасил удар на Садио Мане отблизо. Само няколко минути по-късно отново Пеле имаше възможност да удвои аванса на "светците", но ударът му срещна лявата греда зад Де Хеа.

В 35-ата минута Антони Мартиал изравни резултата. Френският талант заби втория си гол в два мача за Манчестър Юнайтед във Висшата лига, след като технично преодоля бранител на домакините и прати топката в мрежата на Маартен Стекеленбург.

Отново Мартиал направи обрата на "червените дяволи" пълен с второ попадение пет минути след почивката. Младият френски нападател заформи сметката си на вече три попадения в два мача в английския елит с прекрасен завършващ удар покрай Маартен Стекеленбург.

Хуан Мата отбеляза за 1:3 в 68-ата минута. Испанският национал остана на отлична позиция в наказателното поле на гостите, след като Мемфис Депай бе ударил гредата зад Стекеленбург.

В 86-ата минута Грациано Пеле намали изоставането на "светците" с глава след центриране на Садио Мане. Преди това Де Хеа на няколко пъти бе спасявал отбора си от попадение с впечатляващи намеси. След попаднието на Пеле за 2:3, домакините натиснаха в търсене на изравняване, но времето пред тях бе прекалено малко. Така Манчестър Юнайтед продължи солидното си представяне в Премиър лийг, за да се доближи на две точки от лидера Манчестър Сити. Саутхамптън пък остана на 16-ата позиция с шест точки само с една победа от началото на сезона.