Дания и Германия се класираха за полуфиналите на европейското за младежи

Тимовете на Дания и Германия са първите два полуфиналиста на европейското първенство за младежи до 21 години, след като завършиха на първо и второ място в група "А" на провеждащия се Чехия шампионат. Датчаните победиха с 2:0 Сърбия, докато Германия и Чехия приключиха 1:1, което се оказа достатъчно на Бундестима за класиране в следващата фаза.

На "Дженерали Арена" в Прага Расмус Фалк Йенсен даде преднина за Дания след 21-минути игра. Две минути след началото на втората част "червеният динамит" стигна до втори гол, този път дело на Виктор Фишер. Това се оказа достатъчно на скандинавците, за да спечелят първото място в групата с 6 точки от 3 мача.

В другата среща, която се игра по същото време, Чехия се нуждаеше от задължителна победа срещу Германия, за да продължи. Домакините обаче стигнаха само до равенство 1:1 на стадион "Еден" в Прага. Германиците първи отбелязаха гол чрез състезателя на Херта Нико Шулц в 55-ата минута. В 66-ата обаче резервата Ладислав Крейчи изравни, но до края на двубоя чехите така и не създадоха повече реални опасности пред вратата на Марк-Андре тер Щеген.

По-късно днес Дания и Германия ще научат съперниците си на полуфиналите, когато се изиграят и последните мачове в група "В": Англия - Италия и Португалия - Швеция.