Португалия победи Англия на старта в група Б

Португалия запази стопроцентовия си актив от началото на кампанията за Eвропейското първенство за младежи до 21 години след успех над Англия с 1:0 в първия кръг на група Б. Жоао Марио вкара единствения гол в 57-ата минута с добавка, след като удар на Бернардо Силва срещна гредата. Португалците, които спечелиха и десетте си мача в квалификациите, затвърдиха статута си на фаворит за титлата. Успехът на Португалия над Англия е първи на еврофинали за младежи от 2003 година насам.

В другия мач от групата Швеция победи Италия с 2:1. Гол от дузпа в последните минути донесе трите точки на шведите. "Адзурите" започнаха силно и поведоха в резултата в 29-а минута от дузпа, реализирана от Доменико Берарди. След почивката Швеция успя да обърне мача. Джон Гуидети изравни в 56-а минута, а Исаак Телин осигури трите точки на шведите с попадение от дузпа в 86-а минута.