Англия се върна в играта с труден успех над Швеция

Националният отбор на Англия до 21 години постигна много важна победа с 1:0 над Швеция във втория си мач от Евро 2015 за младежи в Чехия. "Трите лъва" изстрадаха този успех, който дойде едва в 85-ата минута с попадение на Джеси Лингард, но със спечелените три точки тимът запази шансове за продължаване в следващата фаза.

Островитяните имаха игрово предимство на терена на стадион "Андрюв" в Оломуц, но трудно стигаха до добри голови положения. Все пак настоятелността на играчите на Гарет Саутгейт даде резултат в 85-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле топката стигна до Лингард, който с бомбен шут я заби в далечния ъгъл на вратата и така донесе успеха на своя тим.

С тази победа Англия вече има 3 точки в актива си в група "В", колкото имат и шведите и тима на Португалия, който обаче тепърва има да изиграе мача си с Италия от втория кръг.