Германия и Сърбия не се победиха, Дания срази Чехия на Евро 2015 за младежи

Германия и Сърбия завършиха 1:1, а Дания се наложи над домакина Чехия с 2:1 в първите срещи от Европейското първенство за младежи до 21 години.

5500 зрители на стадион "Дженерали Арена" изгледаха мача между Сърбия и Германия в чешката столица, като Филип Джуричич изведе сърбите напред в 8-ата минута. Водени от легендата Хорст Хрубеш, младите германци възстановиха равенството в 17-ата минута, когато се разписа Емре Джан след пас на Амин Юнес. В 69-ата минута германците останаха 10 на терена заради втори жълт картон на играча на Фрайбург Кристиан Гентер.

В другата среща Дания се наложи изненадващо над домакините от Чехия с 2:1. Чехите имаха преимущество в играта преди почивката и логично водеха с един гол, който беше дело на Павел Кадербанек в 35-ата минута. Играчът на Спарта (Прага) демонстрира отлични дрибльорски умения и на спринт излезе сам срещу датския вратар, за да открие резултата. В края на първата част Ладислав Крайчи и Мартин Хридек можеха да удвоят преднината на Чехия, но вратарят Буск спаси и двата шута. В 56-ата минута обаче Яник Вестергорд изравни, след като засече с глава центриране на Йонас Кнудсен. Резервата Пионте Систо се оказа решителната фигура в датската атака до края на мача и след като изпусна две положения до 80-та минута, в 86-ата той вкара за 1:2, използвайки асистенция на Пиер-Емил Хьойберг.