Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Провал за Италия на старта на Евро 2015 до 21 години

Вице-шампионът от последното Европейско първенство за младежи до 21 години - Италия, стартира разочароващо участието си на тазгодишното първенство в Чехия. "Адзурите" допуснаха загуба с 1:2 от Швеция в среща от група "В". Италианците първи откриха резултата, но допуснаха пълен обрат, макар да имаха числено предимство на терена повече от 50 минути.

"Скуадра адзура" откри резултата в 29-ата минута от дузпа реализирана от Доменико Берарди. Нарушението за наказателния удар извърши Александър Милошевич, който получи директен червен картон. Въпреки численото си предимство обаче италианците не се възползваха да увеличат преднината си, а напротив. В 56-ата минута Джон Гуидети получи остър пас в наказателното поле от Оскар Левицки и отблизо засече топката във вратата на Франческо Барди за 1:1.

В 80-ата минута и Италия остана с 10 души на терена, като Стефано Стураро също получи червен картон за удар без топка срещу противников играч. В 86-ата минута и Швеция получи дузпа в своя полза след като вратаря Барди препъна откъсващия се Микаел Ишак, а Кисе Телин реализира 11-метровия удар и така донесе успеха на "тре кронур".

С този успех Швеция записа първите си три точки в турнира и временно оглави класирането в групата преди изиграването на втория мач между Англия и Португалия. Италия пък за момента е без точка на дъното на класирането.