Германия натупа Дания на ЕП до 21 години

Германия победи с 3:0 срещу Дания на европейското първенство по футбол за младежи до 21 години в Чехия. Пред повече от 13 хиляди зрители на стадион "Еден" Кевин Фоланд се отличи с две попадения за шампионите от 2009 година, които имат актив от 4 точки на първото място в група "А". Нападателят на Хофенхайм се разписа по един път във всяко полувреме. Още един гол за класическия успех на Бундестима добави и Матиас Гинтер в 53-ата минута. Дания остана на второ място с актив от 3 точки.

В другата среща от тази група домакинът Чехия победи категорично Сърбия с 4:0. Пред близо 17 хиляди зрители на стадион "Летна" Ян Климент направи хеттрик за чехите, а мартин Фридек оформи крайния резултат в 60-ата минута. Чехия има 3 точки на трето място в група "А", а в следващия кръг отборът ще се изправи срещу Германия. Дания пък ще срещне Сърбия. До момента сърбите са с една точка.

Мачове от група "А" на европейското първенство по футбол за младежи до 21 години:

Сърбия - Чехия 0:4
Германия - Дания 3:0