Франция, Англия и Република Корея се класираха за 1/8-финалите на женския Мондиал

Франция, Англия и Република Корея се класираха за осминафиналите на Световното първенство за жени след изиграването на последните мачове в групи Е и F.

В група Е Бразилия отдавна си беше осигурила участието, но завърши с победа с 1:0 над Коста Рика. Ракел се разписа в 84-ата минута, което оформи пълен актив от 9 точки за бразилките.

В директен сблъсък за втората позиция Република Корея обърна Испания с 2:1 и събра 4 точки, които им гарантират класиране напред. Коста Рика остава 3-а с 2 точки, а испанките са последни с 1.

Вероника Бокет откри резултата за Испания след половин час игра, но в 56-ата минута Ю-Ми Кан изравни. Су-Юн Ким обърна развоя на срещата в 78-ата минута.

Франция размаза Мексико с 5:0, след като още до 13-ата минута водеше с 3:0. Мари Дели откри резултата в 34-ата секунда и регистрира второто най-бързо попадение в историята на женските Мондиали след Лена Видекул, която е вкарала в 30-ата секунда през 1991 година.

Дженифър Руис си вкара автогол в 9-та минута, а в 13-ата Южени Льо Сомер покачи до 3:0. В 36-ата тя вкара второто си попадение, а Амандин Енри фиксира крайното 5:0 десет минути преди края. С този успех Франция събра 6 точки и излеле на 1-о място, пред Англия, която има също 6 след 2:1 над Колумбия.

Колумбийките са трети с 4 точки и също отиват напред, а мексиканките са последни с 1. Карън Карни и Фара Уилямс вкараха двете попадения за Англия преди почивката, като първото попадение дойде в 15-ата минута. Уилямс удвои в 38-ата от дузпа. Лади Андраде върна едно попадение за Колумбия в добавеното време, но латиноамериканките играеха без напрежение, след като вече си бяха гарантирали участие напред.