Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 2:0

Реал Мадрид изпълни задачата си да запише шампионска победа

Отборът на Реал Мадрид записа шампионска победа с 3:0 над гостуващия Кадис в двубой от 34-тия кръг на Ла Лига. И трите гола дойдоха през втората част, като бяха дело на Браим Диас (51’), резервата Джуд Белингам (68’) и Хоселу (90+3’). Предвид този успех и дошлата малко по-късно загуба на Барселона срещу Жирона, мадридчани още тази вечер си осигуриха своята 36-а титла на Испания.

Реал Мадрид е шампион за рекорден 36-и път! Анчелоти изпревари Зидан

Карло Анчелоти предприе цели 10 промени в състава си след равенството 2:2 срещу Байерн предвид реванша с мюнхенци в полуфиналите на Шампионската лига. Единствено капитанът Начо Фернандес запази титулярното си място. На него в защита му помагаха Даниел Карвахал, Едер Милитао и Франсиско Гарсия. На вратата пък беше Тибо Куртоа, за когото това беше първи мач през сезона заради проблемите му с контузии. В халфовата линия опорни полузащитници бяха Едуардо Камавинга и Лука Модрич, а в по-предни позиции играеха Арда Гюлер, Браим Диас и Дани Себайос. На върха на атаката беше Хоселу. Гостите също бяха подредени в 4-2-3-1 с Кристофер Рамос като централен нападател.

Мачът започна с минута мълчания в памет на починалия бивш кондиционен треньор на домакините Пепе Портолес. Първата голова възможност дойде в третата минута, когато Хоселу направи пропуск от добра позиция. В 11-ата минута Милитао опита далечен шут, но Жеремиас Ледесма успя да го спаси. В 22-рата минута Рамос нанесе първия изстрел за гостите, но той се оказа неточен.

В 31-вата минута Гарсия отправи доста разочароващ удар. Малко след това играчите на Кадис организираха опасна контраатака, но стигнаха само до корнер след намесата на Начо. При последвалото му изпълнение Рамос не успя да насочи добре топката с глава. В 35-ата минута Гюлер направи несполучлив опит да се разпише. При корнер в 40-ата минута Ледесма увисна, а след това отрази шут на Себайос. В 44-тата минута Гонсало Ескаланте стреля с глава след корнер, но прати топката покрай вратата.

Втората част започна с пряк свободен удар на Гюлер, при който Ледесма изби топката в корнер. Малко след това Карвахал опита шут от голямо разстояние, но вратарят се справи и с това голово положение. В 50-ата минута груба грешка на Милитао изведе Рамос сам срещу Куртоа, но стражът спаси последвалия удар, с което си заслужи овациите на публиката. Мадридчани се възползваха от тази намеса на белгиеца само минута по-късно, защото Диас откри резултата в тяхна полза със страхотен изстрел от границата на наказателното поле.

Звездата на "лос бланкос" Белингам се появи в игра в 66-ата минута и само две по-късно удвои преднината на тима, слагайки успешен край на многоходова комбинация, при която асистенцията беше на Диас. Последваха подминати претенции за дузпи и за двата отбора. В 73-тата минута Гарсия центрира остро в наказателното поле, но Хоселу се размина с топката.

В 83-тата минута друга звездна резерва - Винисиус Жуниор, направи прекрасна рабона и центрира към Милитао, който стреля с глава, но Ледесма изби топката в корнер. Пет минути по-късно Модрич нанесе далечен изстрел, който обаче беше отразен от вратаря. Гостите бързо отговориха с удар с глава на влезлия като смяна Максимилиано Гомес, но той прати топката над вратата. В началото на добавеното време Хоселу нацели греда, а Ледесма улови топката при шут по земя на Винисиус. Малко преди изтичането на допълнителните 4 минути Куртоа изби шут на Рубен Алкарас, последва контраатака и с удар на празна врата Хоселу оформи крайното 3:0.

Така лидерът в класирането Реал Мадрид събра цели 87 точки, увеличавайки преднината си спрямо Барселона. Кадис пък остана в зоната на изпадащите и по-точно на 18-ата позиция със само 26 пункта или на пет от спасителното 17-о място, на което е Селта.

РЕАЛ МАДРИД - КАДИС 3:0

1:0 Диас (51')

2:0 Белингам (68')

3:0 Хоселу (90+3')

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Милитао, Начо, Гарсия, Камавинга, Модрич, Гюлер, Диас, Себайос, Хоселу

Кадис: Ледесма, Салдуа, Хименес, Чуст, Ернандес, Алкарас, Ескаланте, Собрино, Фернандес, Наваро, Рамос

Снимки: Gettyimages