Айнтрахт оцеля (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) се спаси от изпадане в последния възможен момент. "Орлите" победиха с 1:0 като гост Нюрнберг в реванша от баражите за попълване състава на Бундеслигата, а единственият гол беше дело на Харис Сеферович. Швейцарският национал се разписа отблизо в 66-ата минута след перфектен пас на Мият Гачинович. Младият сърбин вкара гола за Айнтрахт в първия мач, завършил 1:1, а днес отново беше най-добрият в редиците на състава, воден от Нико Ковач.

Директна промоция за Бундеслигата спечелиха Фрайбург и РБ Лайпциг. Във второто ниво на германския футбол изпаднаха Щутгарт и Хановер 96.
Както и преди 4 дни във Франкфурт, Нюрнберг отново заложи на дефанзивна тактика, с надеждата да използва евентуална грешка в защитата на гостите. Преди почивката Сеферович на няколко пъти се размина с гола. В 18-ата минута той стреля с глава след центриране от корнер, но топката мина над вратата. В 34-ата отново централният нападател на Айнтрахт се озова на добра позиция, но Рафаел Шафер отрази удара му. Стражът на "франките" спечели дуела със Сеферович и в 45-ата минута, когато изби силен негов шут, а после бранител на Нюрберг изчисти.

Натискът на Айнтрахт продължи и през второто полувреме. Така се стигна до 66-ата минута, когато Гачинович показа техника по левия фланг и центрира по земята, а Сеферович протегна крак и прати топката в мрежата.
Нюрнберг имаше достатъчно време да върне гола, но играта на отбора в предни позиции беше твърде разпокъсана. В същото време защитата на Айнтрахт, макар и без наказания капитан Марко Рус, не допусна сериозни опасности пред вратата на Лукас Храдецки.

НЮРНБЕРГ - АЙНТРАХТ (ФРАНКФУРТ) 0:1
0:1 Х. Сеферович (66)