Съдбата си направи нова жестока шега с капитана на Айнтрахт (видео)

Отборите на Айнтрахт (Франкфурт) и Нюрнберг завършиха 1:1 в първа среща от баражите за оставане в Бундеслигата. В деня, в който беше оповестена неприятната новина, че капитанът на Айнтрахт Марко Рус има тумор и ще трябва да се подложи на операция идния вторник, той си отбеляза нелеп автогол. За щастие на железния бранител и съотборниците му през второто полувреме Мият Гачинович изравни и запази шансовете на тима, воден от Нико Ковач, да оцелее в елита.

Въпреки че след броени дни започва битка за живота си, Рус не изостави колегите си и изведе Айнтрахт с капитанската лента. Той беше бурно приветстван от препълнения "Комерцбанк Арена", а домакините изиграха много силно първо полувреме и създадоха няколко чисти положения пред вратата на "франките". Щефан Айгнер беше близо до гола в началните минути, но Рафаел Шафер изби в корнер. Малко след това футболистите на Айнтрахт поискаха дузпа за игра с ръка на защитник на гостите в наказателното поле, но съдията си замълча.

Айнтрахт атакуваше мощно, но така и не съумяваше да стигне до попадение. В 41-ата минута сериозен пропуск направи Харис Сеферович, а секунди по-късно гостите изненадващо откриха резултата. Себастиан Керк центрира от фаул, Макото Хасебе и Рус не се ориентираха в опита си да изчистят и Рус прати топката във вратата на Лукаш Храдецки.
През второто полувреме картината не се промени - домакините нападаха, а Нюрнберг бранеше преднината си. В 65-ата минута Тимъти Чандлър проби по десния фланг и намери Гачинович. Сръбският младежки национал не губи време и с премерен удар изравни. Айнтрахт можеше да осъществи пълен обрат в добавеното време, но Люк Кастайньос се размина с топката и Шафер я улови.