Сензацията Ростов достигна върха в Русия (видео)

Сензацията в руския футбол този сезон Ростов продължава с успешните си резултати и през 2016 г., след като спечели с 1:0 срещу Криля Советов като символичен гост в откриващия пролетния полусезон мач от 19-ия кръг. По този начин съставът на Курбан Бердиев се изравни по точи на върха с лидера ЦСКА (Москва), който обаче е с двубой по-малко. Капитанът Александър Гацкан вкара победния гол от дузпа в 29-ата минута, а през второто полувреме новата френска звезда на Криля Советов Йоан Моло пропусна дузпа, с което тимът остава над опасната зона.

Срещата се игра на стадиона в Саранск, защото тревната настилка на този в Самара не се намира в добро състояние.

Първото полувреме очаквано беше скучно, но независимо от това Ростов успя да поведе чрез точен изстрел на Гацкан в 29-ата минута.

Играта стана по-интересна след почивката, когато Криля Советов опита да изравни. Така в 57-ата минута Йоан Моло изведе Георгий Габулов сам срещу вратаря Сослан Джанаев, но той не успя да реализира.

Импулсът сред символичните домакини обаче не секна и след още две минути те спечелиха дузпа, след като Моло стреля в гредата, след което топката с отби в ръката на Сердар Азмун. При последвалото изпълнение на наказателния удар обаче Джанаев хвана шута на Моло.

Тимът на Ростов можеше да си подсигури успеха в 77-ата минута, когато дебютиращият Александър Ерохин изскочи едно на едно с вратаря, но беше под ъгъл и пропусна.

Три минути по-късно отново пред Габулов се откри възможност за изравнително попадение, но халфът на Криля Советов и този път не беше точен.

В 84-ата минута централният защитник на Ростов Бащош се включи мощно в атака и беше много близо до това да се разпише.

В крайна сметка гостуващият тим успя да запази аванса си и се поздрави с успех.