Руската версия на Лестър също крачи към титлата (видео)

Сензацията в руския футбол Ростов постигна нова гръмка победа. Отборът на Курбан Бердиев повали с 2:0 фаворита за титлата ЦСКА (Москва) и има всички основания да се надява, че ще завърши сезона като шампион. Дмитрий Полоз и Муса Думбия отбелязаха попаденията за тима от "Олимп-2", който наистигна "армейците" в класирането. Двата отбора имат еднакъв брой точки и плюс 10 голова разлика, но ростовчани се радват на предимство в преките двубои - успех с 2:0 и загуба с 1:2.

ЦСКА грабна инициативата от самото начало и в първите минути почти не даваше топката на домакините. Те разчитаха на дълги топки към бързите Дмитрий Полоз и Сердар Азмун, но двамата бяха добре пазени. След четвърт час игра Сергей Игнашевич пробва мощен шут от около 40 метра, топката рикошира в гърба на защитник на Ростов и едва не изненада Сослан Джанаев, който обаче запази хладнокръвие и спаси тима си от сигурен гол.
В 24-ата минута "армейците" сътвориха добра атака, но пасът на Зоран Тошич към Муса бе малко по-силен от необходимото. Домакините отговориха със скоростна контра и подаване към Кристиан Нобоа. Еквадорецът се засуети и позволи ударът му да бъде блокиран. В 36-ата минута едно центриране в наказателното поле на ЦСКА доведе до сериозно разбъркване. Топката отскочи към Тимофей Маргасов, но десният бек не показа точен мерник.

В тези минути мачът се изнерви и реферът Владислав Безбородов охлади страстите с няколко жълти картона. Точно преди почивката Ростов поведе с гол на Полоз. Той засече прострелно центриране на Азмун и от паднало положение прати топката във вратата на Игор Акинфеев.
През второто полувреме ЦСКА опитваше да атакува по-настоятелно, но насреща си имаше най-здравата защита в първенството, допуснала едва 16 гола. Същевременно контрите на Ростов оставаха все така опасни и при една от тях малко не достигна на Азмун да покачи на 2:0.

В 63-ата минута Слуцкий смени Роман Широков и пусна втори нападател в лицето на Аарон Оланаре. Младият Александър Головин пък се появи на мястото на Тошич, но в действията на столичани все така липсваше достатъчно острота.
Ростов беше близо до втори гол в 77-ата минута, но Полоз не можа да насочи добре топката след хубаво подаване на Тимофей Маргасов. "Жълтите" имаха достатъчно физически сили, за да пресират съпрника в неговата половина и по този начин държаха ЦСКА далеч от вратата си. В края изглеждаше много по-вероятно Ростов да вкара втори гол, отколкото "армейците" да изравнят. Така и стана. В добавеното време Александър Гацкан майсторски намери резервата Муса Думбия и той с едно докосване прати топката в обратния ъгъл на вратата, пазена от Акинфеев - 2:0.