Краснодар смаза Урал, Смолов вкара 4 (видео)

Още един разгром беляза 23-ия кръг в руската Премиер лига. След като вчера ЦСКА (Москва) срази Мордовия със 7:1, днес Краснодар разби гостуващия Урал с 6:0 и измести Терек от 5-ото място във временното класиране. Голям мач изигра нападателят на "биковете" Фьодор Смолов, който вкара 4 от головете. По веднъж пък се разписаха Одил Ахмедов и Вандерсон. С днешния си "покер" Смолов настигна Хълк и Куинси Промес на върха в голмайсторската лсита. Тримата имат по 12 попадения.

Преди този мач Краснодар навлезе в добра форма и спечели три от последните си 4 срещи. Отборът на Олег Кононов знаеше, че 3-те точки срещу Урал са задължителни в контекста на борбата за класиране в Лига Европа и започна много агресивно. Увлечени в атаки, домакините допуснаха изключително опасна контра в 15-ата минута, при която Артьом Фидлер нанесе коварен удар, но Станислав Крицюк спаси. Само три минути по-късно Маурисио Перейра центрира от фаул и Смолов с глава заби топката в мрежата - 1:0.

Веднага след гола пред Едгар Манучарян се откри възможност да изравни, но арменецът стреля над вратата. Малко по-късно дойде ред и на стража на Урал Николай Заболотний да демонстрира класа, избивайки удар на Смолов. Той обаче нямаше какво да стори в самия край на полувремето, когато Смолов получи пас от Павел Мамаев, преодоля Александър Данцев и майсторски покачи на 2:0.
Смолов можеше да реши всичко в началото на втората част минута отново след подаване на Мамаев, но Заболотний внимаваше. В 56-ата минута Одил Ахмедов навлезе в наказателното поле и технично вкара трети гол за Краснодар. Съпротивата на гостите от Екатеринбург рухна и още в следващата атака Смолов оформи хеттрика си.

Домакините нямаха намерение да спират дотук и в 61-ата минута стигнаха до пети гол и четвърти на Смолов. Руският национал се озова на добра позиция след комбинация с Павел Мамаев и спокойно реализира. При този резултат "биковете" намалиха оборотите, а в игра се появи и любимецът на феновете Жоао Жоазиньо. Бразилецът още не е в оптимална форма след тежката контузия, която го извади от терените за близо година, но наставникът Олег Кононов не пропуска да му гласува доверие при всяка възможност. Бившият халф на Левски се включи силно и асистира за последния гол, отбелязан от друга резерва - Вандерсон.