Локомотив (М) се върна на победния коловоз (видео)

След четири мача без победа в Премиер лигата Локомотив (Москва) напомни за себе си с домакински успех с 2:0 над Уфа в среща от 20-ия кръг, с което отново зае трето място за сметка на Краснодар и Спартак (Москва). "Железничарите" играха силно, но срещнаха доста трудности и до последно не бяха сигурни в триумфа си. Владислав Игнатиев откри от дузпа в 56-ата минута, но в заключителните минути гостите натиснаха здраво и имаха положения за изравняване, като най-опасно беше едно в 85-ата минута, когато Олександър Зинченко и Фомин бяха близо до точен изстрел.

Едва в продължението на редовното време Александър Самедов подсигури трите точки за Локо с втори гол след грешка на двама от защитниците на Уфа.

Бившият играч на ЦСКА Марсиньо записа 75 минути за Уфа като титуляр. Това е девета загуба за неговия тим, с което отборът продължава да бъде под чертата.