Норич се откъсна от изпадащите преди дербито на Север (видео)

Отборът на Норич постигна изключително ценна победа в борбата за оцеляване, след като се добра до 0:1 при визитата си на Уест Бромич Албиън на "Дъ Хоутърнс". По този начин момчетата на Алекс Нийл се откъснаха на три точки пред Съндърланд и четири пред Нюкасъл в борбата за спасение в английския елит и то преди двубоя между двата големи съперника от северна Англия утре. Единственото попадение в мача, което се оказа безценно за "канарчетата", реализира Роби Брейди в 50-ата минута. Крилото на гостите се разписа от непосредствена близост, като не остави никакви шансове на Бен Фостър да се намеси. "Дроздовете" пък не си помогнаха в търсенето на гол във вратата на Джон Ръди, след като за 90 минути не отправиха нито един точен изстрел.

Това е първата "суха мрежа" за Норич като гост през сезона само седем кръга преди края. Тя обаче може да се окаже решаваща, ако в крайна сметка тимът спаси мястото си във Висшата лига. Стефан Сесеньон, Саидо Берахино и Хосе Саломон Рондон пропуснаха да се разпишат от добри позиции преди почивката, като ударите им минаваха встрани от очертанията на вратата. В 50-ата минута пък една от малкото ситуации за гол пред Фостър бе използвана от Роби Брейди, който бе изведен на стрелкова позиция от Мат Джарвис и реализира за крайното 0:1.

Успехът остави Норич на 17-ото място, което тимът заемаше и преди изиграването на този мач, но вече активът на "канарчетата" е 28 точки. Уест Бром пък е на 11-о място с 39 и не се притеснява от допуснатото поражение, тъй като е доста далеч от опасната зона.