Челси обърна Саутхамптън в рекорден мач за Форстър (видео)

След много силно второ полувреме Челси стигна до успех с 2:1 при гостуването си на Саутхамптън. В холандската битка между двамата треньори Гуус Хидинк надделя над Роналд Куман и прекъсна добрата серия на "светците". Домакините не бяха допускали гол в последните си шест шампионатни срещи. Вратарят Фрейзър Форстър все пак успя да подобри клубния рекорд през първото полувреме, когато записа 667 поредни минути без да допусне топката в мрежата.

Саутхамптън имаше преимущество през първата част и Шейн Лонг откри резултата. След почивката обаче лондончани взеха инициативата. В 75-ата минута Сеск Фабрегас изравни, а до края натискът на Челси се увенча с второ попадение, дело на Бранислав Иванович.

Хидинк продължи серията си и още няма загуба в първенството откакто замени Жозе Моуриньо като мениджър на "сините". Наставникът заложи на същия състав, който победи Манчестър Сити с 5:1 за Купата на Англия. Още в седмата минута обаче трябваше да прави смяна, тъй като Педро се контузи и Оскар влезе в игра.

"Светците" стояха много добре през първото полувреме, а в 10-ата минута можеха да открият. Тибо Куртоа излезе неразчетено и Ван Дайк прати топката на главата на Лонг, който от отлична позиция не уцели вратата. Шейн играеше в атака заедно с Чарли Остин, който започна като титуляр за първи път след пристигането си в клуба през януари. Малко преди почивката домакините откриха резултата след грешка на Баба. Бившият бранител на Аугсбург сбърка фатално, като изведе Лонг зад защитата, а нападателят елегантно прати топката покрай Куртоа.

На почивката Хидинк реши да извади Баба и пусна на негово място Кенеди като ляв краен защитник, въпреки че позицията е нетипична за него. Постепенно Челси започна да упражнява натиск и да създава положения. Диего Коща пропусна да изравни, след като бе намерин от Азар. В 75-ата минута лондончани стигнаха до гол. Фабрегас се опита да центрира, защитата на домакините заспа, а вратарят Форстър не се ориентира и топката се озова в мрежата.

След изравняването гостите тотално доминираха и заслужено стигнаха до победата. След няколко добри ситуации в 89-ата минута мощен удар на Иванович с глава след ъглов удар донесе трите точки на Челси.