Имбюла поведе Стоук към първа победа от четири мача

Рекордното ново попълнение на Стоук Сити Жилбер Имбюла (9') вкара страхотен първи гол с екипа на "грънчарите" и поведе своя отбор към победа с 3:1 над Борнемут като гост. Това бе първи успех за селекцията на Марк Хюз от четири мача насам. Ибрахим Афелай (52') и Хоселу (55') също се разписаха за гостите, а резервата Мат Ричи (57') вкара почетното попадение за "черешките".

Още в девета минута Имбюла откри резултата с първия си гол за Стоук. Това след случи след страхотен удар от въздуха от над 25 метра.

След почивката двата отбора си вкараха три гола в рамките на пет минути. Първо Афелай удвои аванса на гостите, след като получи от Уолтърс и с техничен удар простреля Боруц. Любопитното е, че в този момент "грънчарите" бяха с човек по-малко тъй като Глен Джонсън бе получил контузия. В 55-ата минута Хоселу покачи на 0:3, след като засече с глава центриране на Шакири. Мат Ричи намали в 57-ата след удар от границата на наказателното поле.

Стоук е на девето място с 36 точки, докато Борнемут е 15-и.