Хамбургер приключи годината с поражение у дома (видео)

Отборът на Хамбургер ШФ падна с 0:1 от Аугсбург в среща от 17-ия кръг на Бундеслиагата, играна в северната част на Германия. Ян Моравек отбеляза единствения гол в 76-ата минута.

Първата част завърши със справедливо реми. Домакините играха по-силно, но в края на полувремето баварският тим създаде две опасности, които изравниха везните. След почивката Шпорт Ферайн не намираше път към мрежата на своя съперник. В 76-ата минута зрителите в Хамбург станаха свидетели на гол в мрежата на Рене Адлер. Ян Моравек вкара с глава след пас на Раул Бобадийя.

Евробоецът записа трета поредна победа и ще посрещне празниците със спокойствие.

Снимка: Getty Images/Guliver