Нулево равенство между Херта и Аугсбург (видео)

Херта не успя да продължи в ритъма преди зимната пауза и завърши 0:0 в домакинството си на Аугсбург. Въпреки това берлинчани запазиха третата си позиция в класирането. Двубоят няма да се запомни с нещо съществено, а головите положения бяха рядкост.

Домакините владееха топката в голяма част от срещата, но това не доведе до нещо сериозно пред вратата на съперника. Каиуби от Аугсбург пък на два пъти завърши атаки на гостите, но те не затрудниха вратаря Йорщайн.

След почивката Херта продължи да няма идеи как да преодолее защитата на противника. Гостите обаче станаха по-активни и в 51-ата минута Бобадийя пропусна възможност да открие резултата. Аугсбург пропусна да стигне до четвърта поредна победа като гост, което щеше да е нов клубен рекорд.