Футболните фенове приеха много положително патриотичната символика в новите екипи на националния отбор. Те включват различни елементи, с които да се почете паметта на загиналите в Априлското въстание преди 140 години. Надписът "Българи юнаци", изображението на Черешовото топче и изправеният в бойна поза лъв символизират борбения дух на народа ни и трябва да вдъхнат вяра и смелост на играчите, независимо срещу кой съперник се изправят.
На екипите се завръща емблемата с лъв и щит. Основната идея на проекта е да се възроди първоначалната емблема на БНСФ (Българска национална спортна федерация) от 1923 година, предшественик на БФС. Тя е базирана на герба на цар Фердинанд I, който по това време е бил и официалният герб на България. Емблемата и нейни вариации (лъв и щит), са били използвани върху фланелките на националния отбор по футбол.
Екипът, работил по реализирането на проекта, си беше поставил за цел да нарисува емблемата по нов и по-съвременен начин, като едновременно с това запази приемствеността със старата емблема на БНСФ. Бяха създадени изцяло нови графични изображения на лъв и щит, базирани на герба на цар Фердинанд I и до някаква степен на настоящия герб на България.
Новата емблема преддставлява изправен в бойна поза златен коронован лъв, обърнат на дясна хералдическа страна. Щитът е в червен цвят, с харктерен силует, познат от предишните гербове на България. Над него в златна лента е разположен текстът.
Освен основния вариант (лъв и щит), емблемата има и две езикови версии с текст България/Bulgaria, като всеки от тях включва и всички необходими графични варианти, предназначени за различни видове употреба: пълноцветен, едноцветен, черно-бял, негатив, силует, в линия.
ФОТОГАЛЕРИЯ