Попето и Спартак (Москва) изхвърчаха от Купата на Русия

Лидерът в руското първенство Спартак (Москва) изненадващо отпадна още на 1/16-финалите за Купата на Русия. Московчани загубиха с 0:1 при гостуването на СКА (Хабаровск). Единствения гол в мача вкара нападателят на домакините Владислав Никифоров в 57-а минута.

Националът Ивелин Попов започна като титуляр за Спартак, но бе сменен в 62-ата минута от Зе Луиш. За "червено-белите" това поражение е първо под ръководството на италианеца Масимо Карера, който оглави отбора през август.

Спартак не може да премина по-напред от осминафинал за Купата на страната за шести пореден сезон. За последно тимът стигна по-далеч от този кръг през сезон 2010-2011, когато в полуфиналите загуби след дузпи от ЦСКА (Москва).