Италия приключи с победа в Рио

Националният волейболен отбор на Италия за жени приключи с победа участието си на Олимпийските игри в Рио 2016. Волейболистките на "Скуадра адзура" разгромиха Пуерто Рико с 3:0 (25:14, 25:13, 25:22) в последния си мач от Група В, игран късно снощи пред над 7000 зрители в зала "Мараканазиньо". Срещата бе единствено за престиж, след като и двата тима бяха загубили шансове за класиране на 1/4-финалите още преди нея.

По този начин италианките завършиха на предпоследното 5-о място в Група В с 1 победа, 4 загуби и 3 точки. Пуерто Рико пък остана последното 6-о място без нито една победа, спечелена точка и дори гейм. Двата отбора отпадат от по-нататъшно участие на Игрите.

Италия поведе бързо с 6:0 в началото на първия гейм благодарение на младата си надежда Паола Егону, след което постепенно увеличаваха преднината си до разгромното 25:14. Втората част бе равностойна до 8:7 за "Скуадра адзура", след което разликата нарасна до 16:10, за да може гейма да приключи при 25:13 за италианките. В началото на третия гейм Италия взе преднина от три точки, която задържа до края - 25:22 и 3:0.

Над всички за Италия бе Паола Егону със страхотните 17 точки (3 блока и 36% ефективност в атака) за победата. За пуерториканките Карина Окасио се отчете с едва 9 точки.

ИТАЛИЯ - ПУЕРТО РИКО 3:0 (25:14, 25:13, 25:22)
ИТАЛИЯ: Алесия Орро 4, Паола Егону 17, Мириам Сила 12, Антонела Дел Коре 4, Кристина Киричела 8, Мартина Гуиджи 7 - Моника Де Дженаро-либеро (Алесия Дженари, Надя Чентони 1, Анна Данези 4)
Старши-треньор: Марко Бонита
ПУЕРТО РИКО: Вилмари Мохика, Карина Окасио 9, Стефани Енрайт 3, Ауреа Крус 4, Александра Окендо 5, Линда Моралес 2 - Шара Венегас-либеро (Яримар Роса 1, Наталия Валентин, Дейли Сантана 8, Диана Рейес 1, Дебора Сайлхамер-либеро)
Старши-треньор: Хуан Нунес.