Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1 /почивка/

Япония на 1/4-финал в Рио след 3:0 над Аржентина

Женският национален волейболен отбор на Япония стана последния сигурен 1/4-финалист на Олимпийските игри в Рио де Жанейро. Воденият от треньора Масайоши Манабе тим записа втора победа в женския турнир, след като надигра категорично Аржентина с 3:0 (25:23, 25:16, 26:24) в последния си мач от Група А, игран тази нощ пред около 6000 зрители в зала "Мараканазиньо".

Срещата бе директен сблъсък за 4-о място в групата и съответно класиране за 1/4-финалите на Игрите. Така японките завършиха на заветното място с 2 победи, 3 загуби и 6 точки, с което продължават напред. На 1/4-финалите Япония очаква победителя от Група В - световните шампионки от САЩ, които приключиха в груповата фаза с 5 победи от 5 мача и 14 точки. От друга страна Аржентина остана на 5-о място в крайното класиране в Група А с 1 победа, 4 загуби и 2 точки.

Аржентинките имаха шанс за нещо по-добро, като в края на първия гейм водеха с 23:21, но опитът на Япония си каза думата. Няколко силни атаки на Юки Иший и 24:23 за азиатките. В крайна сметка японките взеха гейма с 25:23 след атака в аут на Флоренсия Бускетс. Втората част мина изцяло под диктовката на японките и убедително 25:16 в тяхна полза. В третия гейм японките стигнаха до 3 мачбола при 24:21, но след няколко техни непредизвикани грешки се стигна до 24:24. Все пак Япония измъкна гейма с 26:24 след две атаки в аут на аржентинката Паула Низетич, а с това спечели и мача с 3:0.

Над всички за японките бе Юки Иший с 18 точки (42% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) за победата. За тима на Аржентина Лусия Фреско завърши с 16 точки.

ЯПОНИЯ - АРЖЕНТИНА 3:0 (25:23, 25:16, 26:24)
ЯПОНИЯ: Харука Мияшита 3, Мию Нагаока 4, Саори Кимура 7, Юки Иший 18, Харуйо Шимамура 7, Ерика Араки 7 - Ариса Сато-либеро (Юрие Набея, Саори Сакода 11, Котоки Заясу)
Старши-треньор: Масайоши Манабе
АРЖЕНТИНА: Яел Костильоне 3, Лусия Фреско 16, Таня Акоста 4, Паула Низетич 8, Емилсе Соса 8, Флоренсия Бускетс 3 - Татяна Рицо-либеро (Хосефина Фернандес 2, Морена Мартинес, Хулиета Ласчано)
Старши-треньор: Гийермо Ордуна.