Република Корея с чисто 3:0 над Камерун

Волейболистките от националния отбор на Република Корея завършиха с победа в груповата фаза на Олимпиадата в Рио де Жанейро. Корейките биха без затруднения аутсайдера Камерун с 3:0 (25:16, 25:22, 25:20) в последния си мач от Група А, игран снощи пред близо 7000 зрители в зала "Мараканазиньо".

По този начин корейките останаха на 3-о място в крайното класиране в групата с 3 победи, 2 загуби и 9 точки и се класираха за 1/4-финалите на турнира. Република Корея обаче ще трябва да изчака жребия за определяне на съперникът им на 1/4-финалите - втория и третия отбор от Група В - Холандия и Сърбия, който ще бъде по-късно днес. Отборът на Камерун пък завърши на последното 6-о място без нито една победа и една единствена спечелена точка.

Благодарение на атаките на звездата Йеон Кун Ким, Су Джи Ким и Йеонга Парк корейките взеха спокойно първия гейм с убедителното 25:16. Въпреки усилията на камерунските волейболистки, азиатките успяха да затворят и втория гейм в своя полза при 25:22. В началото на третия гейм Камерун поведе с 5:2 и успя да запази преднината си до 18:16. Последва обрат и 20:19 за корейките, след което африканките не можаха да реагират - 25:20 и 3:0 за Република Корея.

Най-резултатна за корейския тим стана Йеонга Парк с 14 точки (2 аса и 32% ефективност в атака) за победата. За камерунките капитанката Кристел Чуджанг Нана се отчете с 12 точки.

РЕПУБЛИКА КОРЕЯ - КАМЕРУН 3:0 (25:16, 25:22, 25:20)
РЕПУБЛИКА КОРЕЯ: Хио Хи Ли 1, Хиджин Ким 4, Йеон Кун Ким 9, Йеонга Парк 14, Су Джи Ким 8, Хио Джин Ян 8 - Хае Ран Ким-либеро (Юн Джу Хуан 3, Джаейеон Ли 10, Джие Юн Нам, Хие Сеон Юм, Ю На Бае 4)
Старши-треньор: Джун Чул Ли
КАМЕРУН: Бодо Маделайн Саманта, Летисия Мома Басоко 4, Кристел Чуджанг Нана 12, Абдулкарим Фаузия 7, Стефани Фотсо Могунг 7, Теорен Абоа Мбеза 3 - Раиса Насер-либеро (Анриет Кула 2, Виктоар Нгон Нтаме 1)
Старши-треньор: Жан Рене Аконо.