Аржентина разгроми Куба и си подпечата 1/4-финала в Рио

Волейболистите от националния отбор на Аржентина си подпечатаха класирането за 1/4-финалите на Олимпийските игри в Рио де Жанейро. Воденият от легендарния Хулио Веласко тим разгроми младия състав на Куба с 3:0 (25:16, 25:14, 25:16) в срещата си от 4-ия кръг в Група В, играна тази вечер пред близо 7500 зрители в зала "Мараканазиньо".

По този начин "гаучосите" са начело във временното класиране в групата с 3 победи, 1 загуба и 9 точки, но преди последния мач днес между шампиона от Лондон 2012 Русия и световния първенец Полша. Аржентина има вече сигурно място на 1/4-финалите. От друга страна кубинците останаха на последното 6-о място без победа до момента, без нито една точка и само един спечелен гейм. В последния 5-и кръг в Група В аржентинците играят срещу другия слабак Египет, а Куба ще излезе срещу "Дружина полска". Мачовете са в понеделник (15 август) съответно от 15,30 и 23,05 часа българско време.

Хулио Веласко даде почивка на звездата Факундо Конте, като на негово място цял мач игра Езекиел Паласиос. Въпреки това, аржентинците започнаха силно в атака, поведоха с комфортна разлика и спечелиха първия гейм с 25:16. Аржентина продължи да контролира напълно играта и взе втората част с още по-убедителното 25:14 след блокада на Кристиян Поглажен. Силните сервиси на Паласиос и Бруно Лима помогнаха на "гаучосите" да дръпнат и в третия гейм, след което Аржентина спокойно спечели с 25:16 и 3:0.

Най-полезен за аржентинците стана Езекиел Паласиос с 13 точки (1 блок, 1 ас и 45% ефективност в атака), а Бруно Лима добави още 10 точки (2 блока и 50% ефективност в атака) за победата. За отбора на Куба Осниел Рендон също завърши с 13 точки.

АРЖЕНТИНА - КУБА 3:0 (25:16, 25:14, 25:16)
АРЖЕНТИНА: Лучано Де Чеко 2, Бруно Лима 10, Езекиел Паласиос 13, Кристиян Поглажен 9, Себастиан Соле 7, Пабло Крер 8 - Алексис Гонсалес-либеро (Демиан Гонсалес, Хосе Луис Гонсалес 2, Мартин Рамос 1, Николас Бруно)
Старши-треньор: Хулио Веласко
КУБА: Адриан Гойде 1, Осниел Рендон 13, Осниел Мелгарехо 1, Хавиер Хименес 4, Хавиер Консепсион 4, Ливан Осория 8 - Йондер Гарсия-либеро (Мигел Анхел Лопес, Йосвани Гонсалес)
Старши-треньор: Николас Вивес.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!