Полша взе гейм 37:35 срещу Аржентина и се класира за 1/4-финалите

Световният волейболен шампион Полша записа трета поредна победа на Олимпиадата в Рио и на практика се класира за 1/4-финалите на мъжкия турнир. Момчетата на селекционера Стефан Антига надиграха коравия тим на Аржентина с 3:0 (25:21, 25:19, 37:35) в мач от 3-ия кръг в Група В на турнира, игран късно снощи пред близо 7000 зрители в зала "Мараканазиньо".

Така "Дружина полска" е начело във временното класиране в групата с 3 победи от 3 мача и 8 точки, с което си осигури място на 1/4-финалите. Аржентина пък е на 3-о място с 2 победи, 1 загуба и 6 точки, с колкото е и олимпийския шампион от Лондон 2012 Русия на 2-о място, като и двата тима почти сигурно ще продължат напред. В следващия кръг мачове Полша играе именно срещу "Сборная", а аржентинците ще спорят с младия отбор на Куба. Срещите са утре (13 август) съответно от 21,00 и 17,35 часа българско време.

Силните сервиси на поляците в края на първия гейм им помогнаха да го вземат с 25:21. В началото на втората част световните шампиони поведоха с 9:4 след два аса на Матеуш Биениек. Благодарение на отличната игра на Полша на блокада и на сервис "Дружина полска" спечели гейма с убедителното 25:19. Третият гейм бе истинска битка между двата тима, като аржентинците изпуснаха 7 геймбола, а поляците 5 мачбола. В крайна сметка при шестата си възможност Полша измъкна гейма много трудно и драматично с 37:35 след атаки на Рафал Бушек и Бартош Курек, с което спечели и мача с 3:0.

Най-полезен за полския тим стана центърът Карол Клос с 14 точки (3 блока и 92% ефективност в атака!!!), а звездата Бартош Курек заби още 12 точки (2 блока, 1 ас и 64% ефективност в атака) за победата. За "гаучосите" Факундо Конте (59% ефективност в атака и 40% перфектно посрещане) и резервата Хосе Луис Гонсалес (59% ефективност в атака) завършиха с по 13 точки, но и това не бе достатъчно за успеха.

ПОЛША - АРЖЕНТИНА 3:0 (25:21, 25:19, 37:35)
ПОЛША: Гжегож Ломач 2, Бартош Курек 12, Михал Кубяк 10, Матеуш Мика 9, Карол Клос 14, Матеуш Биениек 10 - Павел Заторски-либеро (Давид Конарски 1, Фабиан Джизга, Пьотър Новаковски, Рафал Бушек 6)
Старши-треньор: Стефан Антига
АРЖЕНТИНА: Лучано Де Чеко, Бруно Лима 4, Факундо Конте 13, Кристиан Поглажен 6, Себастиан Соле 8, Пабло Крер 3 - Алексис Гонсалес-либеро (Николас Бруно 4, Демиан Гонсалес, Хосе Луис Гонсалес 13, Езекиел Паласиос 1)
Старши-треньор: Хулио Веласко.