Канада остана в борбата за 1/4-финалите в Рио

Волейболистите от националния отбор на Канада останаха в битката за 1/4-финалите на Олимпиадата в Рио, след като записа втора победа. "Кленовите листа" биха категорично аутсайдера Мексико с 3:0 (25:20, 25:13, 25:22) в 4-ия си мач от Група А на турнира, игран тази нощ пред над 5500 зрители в зала "Мараканазиньо".

Така Канада е на 3-о място във временното класиране с 2 победи, 2 загуби и 6 точки, колкото имат и европейския шампион Франция, домакините от Бразилия и САЩ съответно на 2-о, 4-о и 5-о място. Единствено геймовото съотношение ги разделя. Сигурен победител в Група А и участник на 1/4-финалите е Италия има 4 победи от 4 мача и 12 точки, след като изненада "Селесао" с 3:1. Мексико пък е на последното 6-о място без нито една победа и точка и само един спечелен гейм. В последния кръг канадците ще излязат в решаващ мач за класиране напред срещу "Скуадра адзура", докато мексиканците ще играят срещу САЩ. Срещите са съответно във вторник (16 август) от 02,30 часа през нощта и утре (15 август) от 17,35 часа българско време.

Най-резултатен за канадския тим стана Грейъм Виграс с 15 точки (5 блока!!! и 56% ефективност в атака), а Джон Перин (2 блока, 42% ефективност в атака и 58% перфектно посрещане) и Гавин Шмит (1 блок и 28% ефективност в атака) добавиха по 11 точки за победата. За отбора на Мексико капитанът Карлос Гера се отчете с 12 точки.

КАНАДА - МЕКСИКО 3:0 (25:20, 25:13, 25:22)
КАНАДА: Тайлър Сандърс 3, Гавин Шмит 11, Джон Перин 11, Николас Хоуг 5, Грейъм Виграс 15, Дейниъл Ван Доорн 5 - Блейър Бан-либеро (Руди Верхьоф 1, Джей Бленкеню)
Старши-треньор: Глен Хоуг
МЕКСИКО: Педро Ранхел, Даниел Варгас 8, Карлос Гера 12, Хорхе Барахас 5, Самуел Кордова 7, Томас Агилера 6 - Хесус Ранхел-либеро (Хесус Алберто Пералес, Хорхе Кинонес, Гонсало де ла Крус, Нестор Ореяна 1, Хосе Мартинес)
Старши-треньор: Хорхе Асаир.