Аржентина стана победител в Група В на Олимпиадата

Волейболистите от националния отбор на Аржентина спечелиха първото място в Група В на Олимпиадата в Рио. Момчетата на легендарния треньор Хулио Веласко биха категорично и без проблеми слабака Египет с 3:0 (25:16, 25:19, 25:20) в последния си мач в групата, игран този следобед пред над 8000 зрители в зала "Мараканазиньо".

Така "гаучосите" останаха начело в Група В с 4 победи, 1 загуба и 12 точки. Дори при победа на световния шампион Полша над аутсайдера Куба с 3:0 по-късно тази вечер, Аржентина ще стане победител в групата заради по-доброто си геймово съотношение. На 1/4-финалите аржентинците очакват 4-ия от другата Група А, който ще стане след края и на последната среща в нея тази нощ. Египет пък завърши на предпоследното 5-о място с 1 победа, 4 загуби и 3 точки, с което отпада от Игрите.

Аржентина успя да поведе с 14:7 в първия гейм благодарение на силните атаки и отличните сервиси на Факундо Конте и Кристиан Поглажен, след което спокойно взе гейма с убедителното 25:16. Въпреки усилията на "фараоните" във втората част, Аржентина продължи да доминира и спечели с 25:19. "Гаучосите" имаха затруднения единствено в началото на третия гейм, когато Египет поведе за кратко при 16:15 след силни изяви на Мохамед Абу и Мохамед Бадауи. Аржентина бързо обърна до 23:19 в своя полза, за да завърши при 25:20 след мощни атаки на влезлия като резерва Езекиел Паласиос.

Най-полезен за аржентинците стана звездата Факундо Конте с 12 точки (2 блока, 1 ас и 47% ефективност в атака), а Себастиан Соле добави още 9 точки (3 блока и 67% ефективност в атака) за победата. За тима на Египет Мохамед Абу завърши със скромните 10 точки.

АРЖЕНТИНА - ЕГИПЕТ 3:0 (25:16, 25:19, 25:20)
АРЖЕНТИНА: Лучано Де Чеко 1, Хосе Луис Гонсалес 8, Факундо Конте 12, Кристиан Поглажен 8, Себастиан Соле 9, Пабло Крер 7 - Алексис Гонсалес-либеро (Николас Бруно, Демиан Гонсалес, Бруно Лима 3, Езекиел Паласио 6)
Старши-треньор: Хулио Веласко
ЕГИПЕТ: Хосам Абдала 1, Ахмед Абделхай 6, Мохамед Бадауи 7, Омар Хасан 7, Мохамед Абу 10, Мохамед Масуд 2 - Ахмед Абделаал-либеро (Ашраф Абуелхасан 1, Мамдух Абделрехим 1)
Старши-треньор: Шериф Ел Шемерли.