Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Бразилия с първа победа в Световната лига (видео/пълен запис)

Олимпийският волейболен шампион Бразилия записа първа победа в тазгодишната Световна лига. Волейболистите на "Селесао" обърнаха и надиграха Иран с 3:1 (21:25, 25:19, 25:22, 25:22) във втория си мач от турнира в Група А1, игран снощи пред около 1500 зрители в зала "Адриатик Арена" в Пезаро (Италия).

Така олимпийските шампиони имат 1 победа, 1 загуба и 4 точки, докато Иран все още е без победа. Днес (4 юни) в последния ден на турнира Бразилия ще играе срещу домакините от "Скуадра адзура" в повторение на финала от Рио 2016, а иранците ще излязат срещу световния шампион Полша, който е с две победи до момента. Срещите са от 15,00 и 18,00 часа българско време.

Първият гейм започна почти перфектно за "персите", които успяха да го вземат с 25:21 благодарение на атаките на Амир Гафур. Бразилия отговори във втората част и след страхотна игра в нападение на Евандро Гера изравни след 25:19. В третия гейм Гера продължи да прави почти всяка докосната топка в невероятна точка, а "Селесао" взе частта с 25:22. В последната част към "наказателната акция" на Гера се включи и Рикардо Лукарели - 25:22 и 3:1 за олимпийските шампиони.

Над всички за Бразилия очаквано бе Евандро Гера със страхотните 27 точки (2 аса и 66% ефективност в атака) за победата. За иранския тим Амир Гафур се отчете с 19 точки (55% ефективност в атака).

ИРАН - БРАЗИЛИЯ 1:3 (25:21, 19:25, 22:25, 22:25)
ИРАН: Мир Саейд Маруфлакрани 2, Амир Гафур 19, Милад Ебадипур 10, Масуд Голами 11, Фархад Гаеми 9, Адел Голами 9 - Махди Маранди-либеро (Фархад Салафзуун 1, Мохамаджавад Манавинеджад, Реза Гара, Моджтаба Мирзаджанпур 3)
Старши-треньор: Игор Колакович
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 4, Евандро Гера 27, Рикардо Лукарели 19, Маурисио Боржеш 12, Маурисио Соуса, Отавио Родригеш 10 - Талес Хос-либеро (Мурильо Радке, Родриго Леао, Ренан Буяти, Едер Карбонера 3)
Старши-треньор: Ренан Дал Зото.