Белгия изненада Сърбия в Нови Сад (видео/пълен запис)

Националният волейболен отбор на Белгия записа страхотна първа победа в Световната лига през тази година. Момчетата на колоритния треньор Витал Хейнен изненадаха победителя за 2016-а Сърбия и го биха с категоричното 3:0 (25:20, 25:18, 25:23) във втория си мач от Група В1 на първа дивизия, игран снощи пред близо 4500 зрители в зала "Войводина" в Нови Сад.

Така белгийците имат 1 победа, 1 загуба и 4 точки във временното класиране. Домакините от Сърбия също имат 1 победа и 1 загуба, но са с 3 точки. Днес (4 юни) в последния ден на турнира Белгия играе със САЩ, които са с две загуби до момента, а "плавите" излизат срещу лидера Канада. Срещите са от 17,00 и 20,00 часа българско време.

Началото на първия гейм бе равностойно, като нито един от двата тима не успя да вземе предимство. В крайна сметка Белгия взе лека преднина и затвори гейма в своя полза при 25:20. Втората част мина мина изцяло под диктовката на "червените дяволи" и атаките на капитана им Сам Деруу - 25:18 и 2:0. Третия гейм бе истинска битка до последния момент, но белгийските волейболисти показаха по-голяма решителност в края му и се поздравиха с победата след 25:23 и 3:0.

Сам Деруу стана най-полезен за белгийския тим с 15 точки (2 блока, 2 аса и 52% ефективност в атака), а Брам Ван Ден Дриес заби още 13 точки (52% ефективност в атака) за победата. За сърбите трима играчи завършиха с по 10 точки - Неманя Петрич, Сречко Лисинац и влезлият като резерва Дражен Лубурич.

БЕЛГИЯ - СЪРБИЯ 3:0 (25:20, 25:18, 25:23)
БЕЛГИЯ: Матиас Валкиерс 1, Брам Ван Ден Дриес 13, Сам Деруу 15, Франсоа Лекат 1, Симон Ван Де Вуурде 6, Арно Ван Де Велде 9 - Йеле Рибенс-либеро (Томас Русо, Щайн Д'Хулст 1, Йолан Кокс, Пиетер Верхеес)
Старши-треньор: Витал Хейнен
СЪРБИЯ: Никола Йовович 1, Александър Атанасийевич 2, Урош Ковачевич 6, Неманя Петрич 10, Сречко Лисинац 10, Петър Кръсманович 2 - Невен Майсторович-либеро (Марко Ивович 1, Максим Бучулевич 1, Дражен Лубурич 10, Марко Подрасчанин 6, Александър Околич)
Старши-треньор: Никола Гърбич.