Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Благой Георгиев донесе победата на Оренбург при гостуването на Том (видео)

Българският полузащитник Благой Георгиев осигури победата на Оренбург с 2:1 при гостуването на Том (Томск) в среща от 24-ия кръг на местната Висша лига. Георгиев беше точен в 73-ата минута, когато направи резултата 2:1 след чудесно изпълнение на свободен удар. С този успех Оренбург събра 22 точки и продължава да води люта битка за оцеляване. Те заемат 13-о място, с 2 над Криля Советов, като и двата отбора са в зоната на плейофите за запазване на местата. Том е на последната 16-а стъпка само с 13 точки.

В 22-ата минута гостите откриха резултата чрез Адесойе Ойеволе, който засече подаване на беларуския ветеран Павел Нехайчик. Все пак Том стигна до равенството в 36-ата минута чрез Алексей Пугин. Гостите взеха контрола през второто полувреме, но чак в 73-ата минута Благо Георгиев беше точен. Антон Драгун беше съборен пред дъгата, а оттам бившият капитан на Славия прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл.