Благо Джизъса прави чудеса навръх Великден (видео)

Навръх Великден Благой Георгиев направи нов силен мач за Оренбург и помогна за победата с 2:1 над бившия му тим Терек. Българският халф подаде за първия гол на домакините в 27-ата минута, дело на Денис Попович, а след това с присъствието си в близост до вратата принуди Заурбек Плиев да си забие красив автогол в 89-ата минута.

С този успех тимът на Джизъса запази шансове за спасение, след като седем кръга преди края на шампионата в Русия е на 5 точки от първия отбор над чертата - Анжи.
Оренбург доминираше тотално, а Георгиев беше сред най-опасните играчи. Негова перфектна асистенция в 27-ата минута доведе до 1:0. Гостите изравниха противно на развоя на събитията в 73-ата минута чрез румънеца Георги Грозав.

След това домакините натиснаха и минута преди края топката беше центрирана към Благо, но в стремежа си да изчисти Плиев насочи кълбото в собствената си врата.

Георгиев остана на терена през всичките 90 минути.