Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Направена от Благо дузпа стигна на Зенит (видео)

Българинът Благой Георгиев направи дузпата, заради която Оренбург загуби с 0:1 домакинството си Зенит в мач от 25-ия кръг на руското първенство. В 17-ата минута Юрий Жирков нахлу в наказателното поле и падна на земята, като съдията посочи бялата точка. Решението обаче беше доста спорно, като останаха съмнения, че Благо не е извършил фаул, а руският национал сам потърси контакт. След кратък протест Виктор Жулиано не сгреши от бялата точка.

Бившият играч на Славия остана на терена през всичките 90 минути, а в 81-ата минута можеше да изравни след далечен шут.

С тази загуба тимът на Георгиев продължава да е в долната част на таблицата и е сериозно застрашен от участие на бараж за спасението си. Питерци пък продължават да преследват лидера Спартак (Москва), който пет кръга преди края има 8 точки аванс.