Хичо и компания бият наред (видео)

Великолепното представяне на Урал през пролетния полусезон продължава. Макар и трудно, отборът на Николай Димитров надви с 1:0 тоталния аутсайдер в Премиер лигата Том (Томск) и записа 4-ти пореден успех, който го отдалечи от опасната зона. Съставът, воден от бившия треньора на Славия Александър Тарханов, е на 11-то място в класирането, измествайки от него Рубин. Именно срещу тима от Казан Урал се наложи в полуфиналите за Купата на Русия и в началото на май ще спори за трофея с Локомотив (Москва).

Срещата на "СКБ-Банк Арена" премина при почти пълна доминация на домакините, но победата не дойде лесно. В 3-ата минута силен удар на Владимир Илин мина покрай вратата. Том отвърна с далечен изстрел на Александър Соболев, но до почивката гостите така и не застрашиха сериозно стража на Урал Николай Заболотний. Малко по-късно Николай Димитров също шутира от сериозна дистанция, но без успех. Все пак, в 40-ата минута Илин подаде на Ерик Бикфалви и румънецът хладнокръвно реализира.
През второто полувреме сериозни пропуски пред вратата на Том направиха Бикфалви, Илин, Чисамба Лунгу и резервата Едгар Манучарян. В края домакините трябваше да треперят, но удържаха скъпоценните три точки, които им гарантираха нов скок в таблицата. За Том спасението е все по-непостижимо. Съставът на Валерий Петраков има едва 13 точки в актива си и твърдо е последен, а освен това играе основно с юноши.

Хичо игра до 70-ата минута, когато беше заменен от ветерана Роман Павлюченко.

В следващия кръг Урал гостува на Зенит, а Том е домакин на Оренбург на Благой Георгиев.