Анжи и Том не се победиха в инфарктен двубой (видео)

Отборите на Анжи и Том (Томск) не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 25-ия кръг на руската Премиер лига. Двубоят бе истински трилър и завърши при резултат 3:3, като два от головете паднаха в добавеното време на мача.

Александър Соболев даде преднина на Том в 25-ата минута, но домакините постигнаха пълен обрат до 2:1 с два гола от дузпи на Арсен Хубулов в 29-ата и 51-ата минута.

Футболистите от Томск обаче не се предадоха и в 70-ата минута Никита Гвинейский отново възстанови равенството, а в 3-ата минута на добавеното от съдията време Даниил Болшунов бе точен за 2:3.
И когато гостите вече мислеха, че са постигнали първата си победа от доста време насам, в 96-ата минута съдията отсъди трета дузпа за Анжи и отново Хубулов вкара, оформяйки своя хеттрик и крайното 3:3.

Така Том изпусна ценни три точки в битката за оцеляване и все повече се е запътил към изпадане. Отборът остава на последното място с едва 14 точки в актива си и само някакво чудо докрая може да му помогне да остане в елита. Анжи пък запазва 12-ото си място с 28 точки и до голяма степен може да е спокоен за бъдещето си.