Норвегия вкара в един мач толкова, колкото в предишните 8

Норвегия съкруши футболното джудже Сан Марино с 8:0 в предпоследния си мач от квалификациите за Мондиал 2018. Скандинавците нямаха шанс за едно от първите две места в група "С" и играха без никакво напрежение, от което пострадаха домакините. Хеттрик направи Мохамед Елионуси, който вкара два гола от фаул и един с глава. Оле Кристиан Селнес пък се разписа за пръв път с екипа на националния тим.

Маркус Хенриксен откри резултата в 8-ата минута, а в 14-ата Джошуа Кинг реализира дузпа за 0:2. Последваха два гола на Елионуси и Норвегия се оттегли на почивката при 4:0. След нея голеадата продължи с попадения на Елионуси и Селнес, а крайното 8:0 оформи Мартин Линес в 86-ата минута.

Любопитното е, че норвежците вкраха в един мач толкова голове, колкото в предишните си 8 двубоя от квалификациите. Благодарение на разгромния успех тимът на Ларс Лагербек изпревари по голова разлика Азербайджан и вече е на четвърто място в групата. Сан Марино е отборът с най-лоши показатели в квалификациите - 0 точки и голова разлика 2:46.