Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Младата гвардия на Чехия се поздрави с успех в Азербайджан

Отборът Чехия победи с 2:1 като гост Азербайджан в мач от Група “С” на квалификациите за Мондиал 2018. Чехите изгубиха шансове за класиране още преди месец и затова селекционерът на тима Карел Яролим реши да даде възможност за изява на някои по-малди играчи. Така сред всички повикани за срещата нямаше нито един футболист над 29 години.

Автори на попаденията бяха Ян Копич и Антонин Барак. Първият се разписа преди почивката, а вторият през втората част. Между головете им пък Афран Исмаилов бе изравнил от дузпа.

По този начин Чехия събра 12 точки в актива си, като най-вероятно ще остане на трета позиция в крайното подреждане. В последния си мач чехите са домакин на аутсайдера Сан Марино и ще се опитат с разгромен успех да приключат разочароващите за тях квалификации. Азербайджан пък изпраща положителен цикъл, в който, до момента, има десет точки.

АЗЕРБАЙДЖАН - ЧЕХИЯ 1:2
0:1 Копич (35)
1:1 Исмаилов (55-д)
1:2 Барак (66)