Арсенал (Тула) с историческа първа победа над Краснодар, Александров с цял мач

Арсенал (Тула) постигна първа победа в историята си над Краснодар, след като се наложи с минималното 1:0 над коравия си съперник в първия мач от 12-ия кръг на Премиер лигата в Русия, а българският национал Михаил Александров игра цял мач за домакините.

Единственият гол падна в 16-ата минута, когато се разписа Лука Джорджевич след асистенция на Сергей Ткачов. В 56-ата минута гостите останаха с човек по.малко на терена, след като Шарл Каборе изввърши нарушение като последен в защитата и получи директен червен картон.

Поради травма на Торнике Окриашвили Краснодар завърши с девет души, тъй като вече бяха извършени всички смени. С успеха Арсенал събра 14 точки и заема 10-о място. Краснодар пък е трети с 21.

В четирите предишни срещу между тези два отбора три пъти победата отиде у Краснодар, а веднъж беше фиксирано равенство.