Лацио разпиля Милан в шоу на Имобиле (видео+галерия)

Носителят на Суперкупата на Италия Лацио направи на пух и прах обновения отбор на Милан, който похарчи 230 милиона евро за селекция през лятото. Тимът на Симоне Индзаги разби с 4:1 "росонерите" през 40 000 тифози на "Олимпико". Голмайсторът Чиро Имобили се превърна в герой, след като вкара хеттрик, изработи дузпа и асистира за последното попадение на Луис Алберто. Всичко това се случи в последните седем минути на първото полувреме и първите пет на втората част. Почетното попадение за гостите реализира Рикардо Монтоливо в 56-ата минута.

В последните секунди Марко Пароло бе изгонен за втори жълт картон. Успехът изпрати "орлите" на трето място със седем точки, докато първата загуба на момчетата на Винченцо Монтела през този сезон остави Милан с актив от шест точки на шесто място.

Лацио разпиля Милан Двубоят започна с един час по-късно заради лошото време и пороя в Рим, като до 13:00 часа имаше сериозна възможност мачът да бъде отложен. Все пак времето се оправи, като дори изгря слънце на "Олимпико", където пристигнаха 40 000 тифози да подкрепят играчите на Симоне Индзаги и да освиркват при всяко докосване на топката бившия капитан на "орлите" Лукас Билия, който дебютира за "росонерите" от първата минута.

Лацио разпиля Милан Младият Давиде Калабрия бе предпочетен на поста десен защитник пред Иняцио Абате от Монтела, а изненадващо Андре Силва и Никола Калинич останаха на пейката, като триото в атака бе Сусо, Фабио Борини и Патрик Кутроне.

Първите минути бяха за гостите, които държаха инициативата и се опитваха да атакуват повече. В 15-ата минута Уолъс се контузи, а на негово място влезе Бащош. Последният пропусна най-добрата възможност буквално с първото си докосване на топката, като изби от голлинията на "росонерите" центриране от корнер на Лукаш Лейва в 17-ата минута. Тази ситуация стресна гостите, които отстъпиха инициативата, но все пак чисти положения липсваха.

Лацио разпиля Милан В 37-ата минута Луис Алберто нахлу в наказателното поле, а Франк Кесие го фаулира. Реферът Джанлука Роки посочи бялата точка, а зад топката застана Имобиле, който с бомбен шут бе точен, въпреки че Джанлуиджи Донарума хвана ъгъла.

Лацио разпиля Милан Буквално 180 секунди по-късно Имобиле взриви отново трибуните, като този път се разписа с красив гол от воле, а капитанът на гостите Леонардо Бонучи го изпусна. Защитникът, който е най-скъпокоплатеният футболист в калчото, бе бледо копие на себе си, като бе направен за смях от съотборника си в "Скуадра адзура" в оставащите минути до края на мача.

Лацио разпиля Милан Втората част започна без промени в двата състава, но всичко приключи за "росонерите" в рамките на 400 секунди. Първо Имобиле бе изведен от Пароло зад защитата, като Бонучи отново закъсня, а голаджията прати за трети път топката в мрежата на Донарума. Това стана в 48-ата минута,  а в 50-ата минута след отлична контраатака Луис Алберто вкара четвърти гол. Бонучи се хвърли необмислено в атака, дълга топка изнедана защитата на "росонерите", Имобиле проби отляво, след което изведе Луис Алберто сам срещу Донарума, а последният вкара втория си гол в калчото и първи за този сезон.

Никола Калинич и Хакан Чалханоглу се появиха едновременно на терена, което даде резултат. Още в 56-ата минута Монтоливо върна един гол. Бившият капитан на Милан се възползва от рикошет след удар от фаул на Чалханоглу и майсторски прати топката в мрежата на Томас Стракоша.

Лацио разпиля Милан Последва натиск на "червено-черните", но Стракоша на два пъти спаси. Лацио пък атакуваше на контраатака и създаваше неприятности на гостите, които бяха трагични в защита начело с Бонучи. В 71-ата минута Имобиле отново размина капитана на Милан, но сам срещу вратаря пропусна да вкара четвърти гол в мача. Джакомо Бонавентура също влезе, но без успех, а последните секунди Лацио изпусна отново отлична възможност. Този път с гола се размина Джордан Лукаку.
Секунди преди края Пароло бе изгонен за втори жълт картон, след като фаулира Бонавентура, като ще пропусне срещата с Дженоа.

Така Лацио спечели една голяма победа, като отново се видя работата на Симоне Индзаги, който с този Имобиле може да вярва в местата, даващи право на участие в Шампионската лига

Лацио разпиля Милан Милан имаше шест победи от шест мача между Лига Европа и Серия "А", но на "Олимпико" се видя, че тимът е много далеч от това да бъде отбор, който може да се бори за първите три места. Клубът направи сериозна инвестиция, но тепърва Монтела ще трябва да намери правилната тактика, а също така да обиграе тима си, за да си гарантира едно от четирите места в първенството.

Лацио разпиля Милан "Росонерите" измъкнаха победата в последния момент с Каляри, но срещу първия сериозен отбор се видя, че треньорът има много работа. След няколко дни двата тима дебютират в груповата фаза на Лига Европа. Милан гостува във Виена на Аустрия, докато лациалите имат визита в Холандия на Витес.