Часът на Йери Мина дойде

Колумбийското попълнение на Барселона Йери Мина най-сетне ще дебютира за новия си отбор. 23-годишният защитник пристигна от Палмейрас през зимния трансферен прозорец, но все още няма нито минута игрово време с екипа на испанския гранд.

Индикациите обаче сочат, че времето му най-сетне е дошло и очакванията са, че в четвъртък ще започне редом до Самуел Юмтити в центъра на защитата на Барса. Каталунците гостуват на Валенсия във втори мач от полуфиналите в турнира за Кралската купа, след като спечелиха с 1:0 в първия двубой.

Мина ще получи възможността за дебют след контузията на Жерард Пике, за когото в клуба се опасяват, че може да пропусне около месец, както и заради травмата на другия централен бранител в синьо-червено - Томас Вермален.

Обстоятелствата ще наложат на Ернесто Валверде да използва Мина и в неделя срещу Хетафе. Мачът е от 23 кръг на Примера, а Юмтити е наказан за него.