Бартомеу защити Пике: Реакцията му бе нормална

Президентът на Барселона Джосеп Мария Бартомеу не вижда нищо нередно в реакцията на Жерард Пике след изравнителното попадение срещу градския съперник Еспаньол. Защитникът реализира в края на мача и донесе точката на “блаугранас” в тежките атмосферни условия на стадиона в Корнейя де Йобрегат. Тогава Пике постави пръст пред устните си, приканвайки феновете на домакините да замълчат.

“Начинът, по който Пике отпразнува своя гол е нещо нормално. Много играчи го правят. Не за първи път виждаме играч, който прави нещо такова. Нормално е. Виждали сме го на “Камп Ноу”, както и на други стадион в Испания. Това е нормална реакция след важен изравнителен гол минути преди края. Той обясни, че го е направил след обиди към жена му”, каза Бартомеу в интервю за Mundo Deportivo навръх 55-ия си рожден ден.

“Валенсия играе добре, представя се силно в първенството и разполага с млад отбор. Водим с 1:0 след първия мач, но това не е достатъчно, за да бъдем спокойни. Трябва да се потрудим, за да празнуваме и след втория мач”, бе коментарът му за полуфиналния мач с валенсианците в турнира за Купата на краля. Реваншът е в четвъртък на стадион “Местайя”.

Пике обаче няма да е на разположение на Ернесто Валверде за утрешния двубой, защото бе контузен след сблъсък с Жерард Морено при въпросното равенство. Еспаньол е любимата жертва на №3 на "лос кулес" - бранителят има 6 гола срещу "папагалчетата" във всички турнири.