Диего Коща се завърна с гол, Атлетико мисли за 1/4-финалите (видео)

Дългоочакваното завръщане на Диего Коща с екипа на Атлетико Мадрид не разочарова феновете на "дюшекчиите". Бразилецът с испански паспорт имаше нужда само от 5 минути, за да се разпише при победата с 4:0 над третодивизионния Леида в първа среща от осминафиналите за Купата на краля. При попадението нападателят получи удар в коляното, но стисна зъби и доигра мача.

Коща се включи след почивката, когато дебют направи и другото ново попълнение на Атлетико - Витоло. Мадридчани си осигуриха солиден аванс през първото полувреме с голове на Диего Годин и Фернандо Торес, а Коща вкара за 3:0 в 69-ата минута. Последният гол бе дело на Антоан Гризман в добавеното време.

Атлетико завърши годината със загуба от Еспаньол, която бе първа за тима от началото на сезона в Примера и единствена като гост през цялата 2017-а. Диего Симеоне показа, че не подценява визитата в Каталуня за националната купа с избора на стартов състав, в който присъстваха голяма част от обичайните титуляри. Фернандо Торес и Кевин Гамейро, заедно с Яник Ферейра Караско и Анхел Корея оформиха офанзивното каре на "дюшекчиите", а в центъра на терена си партнираха Саул и Аугусто Фернандес. На вратата Мигел Анхел Моя замени Ян Облак, а в центъра на защитата действаха двамата уругвайци Диего Годин и Хосе Хименес. Промени имаше в крайната линия на отбраната, където започнаха Хуанфран и Люка Ернандес вместо Шиме Върсалко и Филипе Луиш.

Освен Диего Коща и Витоло, на пейката бяха Антоан Гризман и Томас Тейе, а Коке и капитанът Габи Фернандес не пътуваха с отбора.

Леида хвърли бомбата на 1/16-финалите, като елиминира елитния Реал Сосиедад с повече голове на чужд терен. Старши треньорът Жерард Албадалехо също заложи на схемата 4-4-2, като в предни позиции бяха Иван Агудо и авторът на победния гол на "Аноета" Боян Радованович.

Първите минути бяха равностойни, след което Атлетико овладя средата на терена, но без да създаде сериозни положения пред вратата на домакините. Те обаче организраха няколко опасни контри и само добрите намеси на Моя им попречиха да открият резултата. В 7-ата минута след силен удар на Радованович топката прелетя над вратата, а в 24-ата Моя спаси изстрел по земята на Агудо. Секунди след това Агудо още веднъж се оказа на добра позиция, но Моя усети намерението на нападателя да копне топката и предотврати опасността.

Леида играеше без никакъв страх и все по-често се задържаше в половината на столичани, но те това и чакаха. В 33-ата минута Атлетико показа силата си при статични положения, а Диего Годин отбеляза първия гол за отбора през новата година. Опитният защитник скочи най-високо след центриране на Ферейра Караско и с глава насочи топката в долния десен ъгъл на вратата.

В 37-ата минута "лос рохибланкос" поведоха с 2:0, този път след попадение на Фернандо Торес. Атаката на гостите беше много красива, но останаха сериозни съмения, че в момента на паса на Кевин Гамейро към Торес, легендата на Атлети е в засада. Страничният рефер обаче не вдигна флага и Хлапето с шпагат опъна мрежата.

Второто полувреме на "Камп д'Еспортс" бе много по-лесно за мадричани. То започна със спасяване на Моя след изстрел с плонж на Иван Агудо, но домкаините нямаха други чисти възможности пред вратата на Атлетико. Витоло смени Ферейра Караско в 58-ата минута, а в 64-ата Диего Коща зае мястото на Анхел Корея. Само пет минути по-късно Хуанфран центрира отдясно и Коща майсторски насочи топката в обратния ъгъл. При гола нападателят беше ритнат от футболист на Леида и за кратко напусна терена, но бързо се върна.

В края на двубоя реферът Рикардо Де Бургос Бенгоечеа взе някои грешни решения, но победителят така или иначе беше ясен. Леида остана с човек по-малко в 89-ата минута, когато Марк Трилес фаулира откъсналия се Гамейро. В последната минута на добавеното време Гризман стреля от фаул, топката се отклони от главата на Радованович и влетя във вратата, оформяйки изразителната победа на Атлетико.

В друг мач от 1/8-финалите Алавес се наложи с 3:1 при гостуването си на скромния Форментера. Два гола вкара Ермедин Демирович, а третото попадение реализира Мунир Ел Хадади.